Skupinová terapie úzkosti a deprese (nově Praha 2)

Průměrna doba čtení

Průměrný počet přečtení

Složitost čtení

Polyamorie, co to je?
Sdílejte s přáteli
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Tyto rozvojové skupiny u nás vedou většinou KBT (kognitivně behaviorální terapie) terapeuti, kteří učí účastníky strategie a techniky, jak se vyrovnat s negativními myšlenkami, obavami a cyklením se. 

 1. Skupina je určena pro 10 účastníků, které trápí úzkosti, deprese, výkyvy nálad, sociální fobie, posttraumatické a psychosomatické potíže, pocity prázdnoty, vztahové potíže, pocity méněcennosti, neschopnost udělat ve svém životě změnu, strachy aj. 
 2. Účastníci skupiny se nesmí znát z minulosti, osobního ani profesního života.
 3. Cena za 90 minutové sezení je 500 Kč na osobu. Platba ve dvou splátkách za všech 15 sezení.
 4. Skupinová terapie poskytuje uklidňující a bezpečné prostředí pro ty, kteří bojují s úzkostí, aby se vypořádali se svým stavem. Pokud sami trpíte úzkostí nebo ji zažívá váš blízký, je načase, abyste zvážili skupinovou terapii. Může změnit váš život k lepšímu.

Cílem této skupiny je pomoci jednotlivcům uvědomit si své depresivní nebo úzkostné myšlenkové vzorce a chování. V každém sezení se účastníci naučí specifické dovednosti, které jim pomohou cítit se lépe, vyrovnat se a zvládnout své obtíže a snížit riziko budoucího relapsu. Prostřednictvím tohoto krátkodobého léčebného přístupu jsou účastníci podporováni a povzbuzováni terapeutem a vrstevníky.

Účastníci této skupiny se naučí, jak:

 1. Uvědomit si a zastavit negativní myšlenky – rozpoznat zkreslené myšlení a reagovat na své myšlenky jiným způsobem, který nevede k úzkosti nebo depresi.
 2. Osvědčené strategie – zpochybnit své negativní myšlenky a přestat přemítat.
 3. Rozvíjet nová zdravá základní přesvědčení a chování – Jak se zapojit do chování, které je v souladu s vašimi hodnotami.
 4. Změnit neužitečné vzorce myšlení a vyvinout si nové způsoby myšlení.
 5. Vytvořit si rituály a cesty k překonání úzkostných nebo depresivních přesvědčení.
 6. Připravit si akční plány pro řešení každodenních problémů.
 7. Zpochybnit své vlastní negativní základní přesvědčení (chronické a hluboce zakořeněné vzorce myšlení a chování), jako „Jsem nedostatečný“ nebo „Nikdo mě nemá rád“

Výhody skupinové terapie

Návštěva terapeutické skupiny má různé výhody. Tyto zahrnují:

 • Máte podporu ostatních s podobnými obtížemi.
 • Začnete se cítit lépe – zjistíte, jak se cítit lépe a podnikat pozitivní kroky.
 • Absolvujete psychoedukace o duševní nemoci a o tom, jak ji zvládat.
 • Zvýšíte si pocit naděje, a to díky tomu, že získáte kontrolu nad vlastním duševním zdravím.

Podrobnosti

Skupiny vede Sara Urakbayeva a Klára Vojkůvková, terapeutky s mnohaletými zkušenostmi v pomocí lidem s úzkostí a depresí pomocí. Sara vedla skupiny KBT a Klára propůjčuje své KBT znalosti do individuálních terapií. Do těchto terapeutických skupin přináší obě bohaté znalosti a zkušenosti. Skupinová terapie úzkosti a deprese je nabízena klientům v rámci SCer Terapeutovny na adrese Václavská 20, Praha 2.

Jaký je poplatek?

Poplatek za každé 90 minutové setkání je 400 Kč. Platba probíhá za všech 15 setkání rozděleně do dvou splátek (více v ceníku).

Vhodná k léčbě duševních potíží, jako jsou úzkost, deprese, panika, strachy, pocity méněcennosti, PTSD, emoční labilita, psychosomatické potíže + vztahových témat.

Na další běh máme ještě 2 volná místa!    
podvečerní časy   |   adresa Václavská 20, Praha 2

Další zajímavé články

Panická úzkost v noci
Blog

Jak přežít syndrom prázdného hnízda?

…neboli syndrom opuštěného hnízda. Řada lidí může projít od puberty do menopauzy bezbolestně. Naproti tomu lidem, kteří nejsou spokojeni se svým životem, prací, materiálním postavením,

Syndrom prázdného místa
Blog

Moje děti vylétly z hnízda a těžko se s tím vyrovnávám

Syndrom prázdného hnízda se může projevovat různými způsoby v závislosti na dynamice rodiny a osobních situacích. Níže jsou dva příklady syndromu prázdného hnízda a doporučení pro

Newsletter

Odebírejte novinky do e-mailu

Chtěli by jste mít veškeré novinky, informace a celkový přehled o všem novém ihned v e-mailu? Stačí se přihlásit do odběru pomoci e-mailu níže.

Máme pár poslední míst na září 2022!

Přihláška na skupinovou terapii