Skupinová terapie úzkosti a deprese (Praha 1)

Polyamorie, co to je?
Sdílejte s přáteli

Tyto rozvojové skupiny u nás vedou většinou KBT (kognitivně behaviorální terapie) terapeuti, kteří učí účastníky strategie a techniky, jak se vyrovnat s negativními myšlenkami, obavami a cyklením se. 

 1. Skupina je určena pro 10 až 12 účastníků, které trápí úzkosti, deprese, výkyvy nálad, sociální fobie, posttraumatické a psychosomatické potíže, pocity prázdnoty, vztahové potíže, pocity méněcennosti, neschopnost udělat ve svém životě změnu, strachy aj. 
 2. Účastníci skupiny se nesmí znát z minulosti, osobního ani profesního života.
 3. Cena za 90 minutové sezení je 500 Kč na osobu. Platba ve dvou splátkách za všech 15 sezení.
 4. Skupinová terapie poskytuje uklidňující a bezpečné prostředí pro ty, kteří bojují s úzkostí, aby se vypořádali se svým stavem. Pokud sami trpíte úzkostí nebo ji zažívá váš blízký, je načase, abyste zvážili skupinovou terapii. Může změnit váš život k lepšímu.
Podpůrná skupina pro studenty VŠ
Podpůrná skupina pro studenty VŠ

Cílem této skupiny je pomoci jednotlivcům uvědomit si své depresivní nebo úzkostné myšlenkové vzorce a chování. V každém sezení se účastníci naučí specifické dovednosti, které jim pomohou cítit se lépe, vyrovnat se a zvládnout své obtíže a snížit riziko budoucího relapsu. Prostřednictvím tohoto krátkodobého léčebného přístupu jsou účastníci podporováni a povzbuzováni terapeutem a vrstevníky.

Účastníci této skupiny se naučí, jak:

 1. Uvědomit si a zastavit negativní myšlenky – rozpoznat zkreslené myšlení a reagovat na své myšlenky jiným způsobem, který nevede k úzkosti nebo depresi.
 2. Osvědčené strategie – zpochybnit své negativní myšlenky a přestat přemítat.
 3. Rozvíjet nová zdravá základní přesvědčení a chování – Jak se zapojit do chování, které je v souladu s vašimi hodnotami.
 4. Změnit neužitečné vzorce myšlení a vyvinout si nové způsoby myšlení.
 5. Vytvořit si rituály a cesty k překonání úzkostných nebo depresivních přesvědčení.
 6. Připravit si akční plány pro řešení každodenních problémů.
 7. Zpochybnit své vlastní negativní základní přesvědčení (chronické a hluboce zakořeněné vzorce myšlení a chování), jako „Jsem nedostatečný“ nebo „Nikdo mě nemá rád“

Výhody skupinové terapie

Návštěva terapeutické skupiny má různé výhody. Tyto zahrnují:

 • Máte podporu ostatních s podobnými obtížemi.
 • Začnete se cítit lépe – zjistíte, jak se cítit lépe a podnikat pozitivní kroky.
 • Absolvujete psychoedukace o duševní nemoci a o tom, jak ji zvládat.
 • Zvýšíte si pocit naděje, a to díky tomu, že získáte kontrolu nad vlastním duševním zdravím.

Podrobnosti

Skupiny vede Sara Urakbayeva a Michaela Damborská, terapeutky s mnohaletými zkušenostmi v pomocí lidem s úzkostí a depresí pomocí. Sara vedla skupiny KBT a Klára propůjčuje své KBT znalosti do individuálních terapií. Do těchto terapeutických skupin přináší obě bohaté znalosti a zkušenosti. Skupinová terapie úzkosti a deprese je nabízena klientům v rámci SCer Terapeutovny na adrese V Jámě 699/1, Praha 1.

Jaký je poplatek?

Poplatek za každé 90 minutové setkání je 500 Kč a celkem proběhne 45 setkání v průběhu jednoho roku..

Na řešení těchto potíží otevíráme TERAPEUTICKOU SKUPINU

Pod vedením dvou zkušených terapeutů vhodná k léčbě duševních potíží, jako jsou úzkost, deprese, panika, strachy, pocity méněcennosti, PTSD, ADHD, emoční labilita, psychosomatické potíže, vyhoření, vztahy a další.

Máme ještě volná místa  |   1x týdně v 18:15 na 90 min   |   adresa V Jámě 1, 4. patro

Další zajímavé články

Mgr. et. Mgr. Bc. Šárka Červinková
Blog pro veřejnost

Vyjádření ředitelky k přijímacím zkouškám 2024

Vyjádření k novele zákona JPZ 2024 Na základě dosavadního průběhu přijímacího řízení na SŠ bych se ráda k věci z odborného hlediska vyjádřila. Navyšující míra

Mgr. Robert Krejčí
Terapeuti

Mgr. Robert Krejčí

Terapeut, Poradce ve výcviku Jak pracuji? Svůj terapeutický přístup stavím na bezpečném přijetí a  základních hodnotách důvěry a porozumění. Jsem schopen naslouchat bez úsudku a

Newsletter

Odebírejte novinky do e-mailu

Chtěli by jste mít veškeré novinky, informace a celkový přehled o všem novém ihned v e-mailu? Stačí se přihlásit do odběru pomoci e-mailu níže.