Podpůrná skupina pro studenty VŠ

Podpůrná skupina pro studenty VŠ
Sdílejte s přáteli

Podpůrná skupina pro studenty ve stresu, úzkosti, depresi, s panikami, výkyvy nálad, sociální fobií, posttraumatickými a psychosomatickými potížemi, pocity prázdnoty, vztahové potíže, pocity méněcennosti, neschopnost udělat ve svém životě změnu, strachy aj.

Zvažuješ přihlášku? Scrolluj níže

termín přesunut na 27.3. v 17:30

Skupina trvá 90 minut a je otevřená studentům vysokých škol, kteří se potýkají se stresem, demotivací, strachem ze zkoušek, osamělostí a dalšími potížemi.

Program je dotován z prostředků PrFUK, proto je cena snížena na

400 Kč za osobu

Kde se potkáme?

místnost č. 015, suterén na Právnické fakultě UK,
adresa nám. Curieových 7, 116 40 Praha

  1. Skupina je určena pro 8 až 15 studentů.

  2. Díky finanční dotaci z prostředků PrFUK je cena snížena na 400  za 90min sezení na osobu. 

  3. Skupinová terapie poskytuje uklidňující a bezpečné prostředí na sdílení zkušeností, pocitů, vzájemnou radu a podporu v těžkých situacích. 

Pokud se potýkáte s potížemi během studia, je pro vás podpůrná skupina vhodná. Díky ní si osvojíte strategie zvládání.

Když jsou členové schopni procvičit své dovednosti ve své podpůrné skupině a naučit se efektivně zvládat obtížné situace, jejich důvěra v řešení skutečných problémů se výrazně zlepší.

Vědomí, že mají podpůrnou skupinu, na kterou se mohou spolehnout, také dělá lidi silnější a odvážnější. Když lidé vědí, že mají přátele, kterým na nich záleží a tlačí je k tomu, aby vynikli, daří se jim v životě mnohem lépe.

Bohužel mnoho studentů ve stresu omezuje své interakce a v důsledku toho pociťují smutek nebo frustraci.

Podpůrná skupina povzbuzuje lidi, aby komunikovali s ostatními a zkoumali své slabé i silné stránky, dále i emoce, místo aby je skrývali. To zvyšuje jejich sebevědomí a pomáhá jim lépe zvládat sociální situace.

Podpůrná skupina stojí o 50 až 70% méně než individuál. Výzkumy ve skutečnosti ukazují, že skupinová dynamika je zejména pro studenty VŠ velmi účinná.

Je to proto, že navádí k větší sociální expozici a interakci s lidmi, kteří se potýkají s podobnými problémy. S kvalifikovaným terapeutem a vhodnou skupinou prokazatelně výrazně zlepšuje psychickou pohodu a kvalitu života člověka.

Lidé s úzkostí bývají často izolovaní a mají pocit, že jsou jediní, kdo každý den bojují s nepříjemnými pocity. Práce ve skupině s ostatními, kteří trpí stejným problémem, odstraňuje tento pocit izolace. Můžete sdílet své problémy se svou podpůrnou skupinou s vědomím, že vám porozumí a pomohou vám.

Terapeut neposkytuje podporu jednomu členovi, zatímco ostatní přihlížejí. Naopak je každý člen vybízen k tomu, aby poskytoval zpětnou vazbu a podporu ostatním. Skupina tím má šanci se navzájem spojit a a pomáhat si. Stáváte se tím součástí systému.

Pokud má například jeden člen problémy s dokončováním úkolů, skupina naslouchá a podělí se o své zkušenosti a strategie zvládání. Tento druh sdílení je zdrojem naděje, inspirace a povzbuzení pro všechny zúčastněné.

Skupinová terapie vás naučí více o tom, kdo jste jako člověk. Účastníci jsou povzbuzováni, aby hovořili o svém stavu, o tom, jak se cítí v různých situacích a o svých obavách a problémech. Dovolit si otevřít se v takových tématech je neuvěřitelně silný a osvobozující zážitek – pomůže vám to přijmout svůj stav a najít nejlepší způsoby, jak se s ním vypořádat. Vede k větší autenticitě a pocitu svobody.

Také zjistíte, jak vás ostatní vnímají na základě vašich činů, a pravděpodobně i jiné úhly pohledu ve skupinovém prostředí. To vám může pomoci identifikovat příčiny vaší úzkosti a najít řešení.

Při sezení skupinové terapie mají lidé nejen prospěch ze zkušeností a podpory ostatních členů, ale jsou také schopni rozšířit svou podporu na ostatní, aby jim pomohli vyrovnat se s jejich úzkostí. Pokud jde o úzkost, každý jedinec je na jiné cestě a má své vlastní překážky a výzvy, se kterými se musí vypořádat. V podpůrné skupině také pravděpodobně najdete lidi z různých prostředí a věku. Díky tomu se každý může z vašich zkušeností něco naučit.

Poskytování podpory druhým a rozvíjení přátelství vyvolává v lidech dobrý pocit. Vědět, že děláte pozitivní změnu na cestě někoho jiného, ​​je konečným posílením sebevědomí.

Vaši skupinoví terapeuti

Pokud se chcete účastnit podpůrné skupiny, vyplňte přihlašovací formulář.


Další zajímavé články

Mgr. et. Mgr. Bc. Šárka Červinková
Blog pro veřejnost

Vyjádření ředitelky k přijímacím zkouškám 2024

Vyjádření k novele zákona JPZ 2024 Na základě dosavadního průběhu přijímacího řízení na SŠ bych se ráda k věci z odborného hlediska vyjádřila. Navyšující míra

Mgr. Robert Krejčí
Terapeuti

Mgr. Robert Krejčí

Terapeut, Poradce ve výcviku Jak pracuji? Svůj terapeutický přístup stavím na bezpečném přijetí a  základních hodnotách důvěry a porozumění. Jsem schopen naslouchat bez úsudku a

Newsletter

Odebírejte novinky do e-mailu

Chtěli by jste mít veškeré novinky, informace a celkový přehled o všem novém ihned v e-mailu? Stačí se přihlásit do odběru pomoci e-mailu níže.