Partner si píše s jinými

partner si píše s jinými
Sdílejte s přáteli

Dotaz

Dobrý den,

obracím se na Vás, protože nevím s kým bych tuto situaci mohla řešit. Jsme s přítelem spolu 5 let a je to 7 měsíců co se nám narodila dcera. Před otěhotněním můžu říct, že jsme měli jakžtakž pohodový vztah. Samozřejmě měli jsme krizové situace a hádky. Sexuální život mi také přišel v pořádku až na to, že já si nebyla schopná sama přijít a říct o něj. Přesto vše fungovalo. V době, kdy jsem otěhotněla jsem se konečně odhodlala (to bylo určitě těmi hormony) a sama byla schopna vysílat signály nebo si i o sex říct. Bohužel přítel se moc nechytal a potom mi řekl, že má problém se mnou mít sex, když jsem těhotná. Což jsem opravdu chápala.

O nějakou dobu později se stalo, že přítel byl na mém počítači přihlášený na jedné stránce (diskuzní forum) Vím, že o této stránce kolikrát mluvil a že ji navštěvuje. Nikdy jsem se však o to moc nezajímala. Když jsem ale potom šla na svůj počítač a tu stránku kde byl stále přihlášený jsem tam viděla, byla jsem zvědavá co to vlastně je a podívala se. Zjistila jsem, že jsou tam různá témata se svlečenými ženami, kde posílají své fotky. Dále pak různá témata se sexem apod. Zjistila jsem, že s některými si i psal a lajkoval jejich fotky. Tohle mě opravdu zamrzelo, protože mi třeba nikdy neřekl takové hezké věci jako jim, protože prý takový údajně není a neumí to. Viděla jsem ale, že takový umí být ale ne na mě. Tak jsme to teda řešili. Řekl mi, že to vůbec nic neznamená, že ty holky nikdy v životě neuvidí apod. Zkrátka, že vlastně o nic nejde.

partner si píše s jinými

Od té doby jsem ale byla opatrná na vše a kontrolovala jakékoliv věci, které by naznačovaly, že někde něco je. Nemyslím si, že by mě podváděl, ale už tohle mě mrzelo když dával svou pozornost cizím holkám než mě.

Chvíli to bylo v pohodě, ale pořád to bylo ve vzduchu. Možná si myslel, že je to pro něj vyřešené, ale pro mě nikoliv. Po nějaké době jsem se mu podívala do jeho telefonu a zjistila jsem, že si tam píše se svou bývalou přítelkyní, kterou měl opravdu rád. Psali si například o tom, že by se políbili nebo dali panáka apod. Samozřejmě jsem mu o tom řekla. Opět mi řekl, že o nic nejde a že to byla jen sranda na jejich vzpomínky apod. V tu dobu už byla důvěra mezi námi narušena, ale snažila jsem se dále fungovat.

Po nějaké době se to opakovalo, kdy jsem zjistila, že si zase píše s těmi dívkami na tom diskuzním foru. Šlo sice o krásnou fotku, ale zase jsem se toho chytla. Slíbil mi, že to dělat nebude. Nevadí mi, když kouká nebo si prohlíží jiné ženy, ale veškeré komentáře k tomu už netoleruji. Tak jsme to tedy zase řešili, opět však se stejným účinkem jako naposled. Fungovali jsme ale při první věci, která se mi nezdála jsem si dávala pozor.

Po nějaké době jsme jeli s přáteli na výlet. Jakmile jsme dorazili, jeden z našich přátel tam čekal na svou sestřenici. Čekali jsme s ním, než dorazí. Výlet nějak proběhl a jeli jsme domů. Následovalo opět divné období a tak mi to nedalo. Když byl v práci, podívala jsem se mu do počítače. Nečekala jsem, že něco najdu, jelikož si vše maže. Konverzace s některými kamarádkami apod. Přesto jsem něco hledala.

Vyjela mi konverzace nějaké slečny. Došlo mi, že se jedná o sestřenici, na kterou čekal náš kamarád. partner jí nabízel polibek nebo zajít na panáka – podobně jako v předchozí konverzaci. Ona mu naznačila, že asi nic a že má dítě. Reagoval klišé větou, že to není žádná nemoc. Ona reagovala negativně a držela se tvrzení, že je zadaná. Všímala jsem si, jak se konverzace přede mnou maže. Byla jsem zdrcená. Na to jsem mu napsala, že jsem se rozhodla ukončit náš vztah. Nevěděl, o co jde a proč tak jsem mu to vše vylíčila. Samozřejmě podle něj zase o nic nešlo, že stejně žije daleko apod.

Přišel z práce a řešili jsme to. Já byla opravdu rozhodnutá, že i s dcerou odejdu. Bylo mu to nepříjemné a snažil se situaci zachraňovat. Ovšem už jsem nechtěla, aby mi takto nadále ubližoval. Brala jsem to jako zradu.

Přesunula jsem se zatím do jiné místnosti, než si vyřeším bydlení. Takhle to bylo asi pár týdnů. Potom za mou přišel s tím, že nemám odcházet a že má návrh. Prý klidně, ať jsem v jiné místnosti, jen ať neodcházím a že se bude více snažit. A když neuvidím změnu, že potom můžu jít. Bylo před Vánoci, tak jsem tedy zvažovala a nakonec se rozhodla, že to s ním ještě zkusím.

Jenže důvěra v našem vztahu už v podstatě nebyla. Byla jsem tak stále na pozoru. Co se týče sexu, tak ten byl opravdu mizivý a jakoby bez duše, bez lásky apod.

Sex jsme měli tak 1x do měsíce a to bylo ještě dobře. Od té doby jsem nic nenašla. Vzhledem k tomu, že vím že si maže konverzaci, nemůžu si být jeho loajálností jistá. Nedávno jsem ale zjistila, že na Instagramu často lajkuje…

Názor psychologa

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. K Vašemu příběhu mi v hlavě vyvstává spousta otázek. S rozmachem sociálních sítí a internetu je téma online erotiky s někým třetím stále častějším tématem. Někteří partneři mohou takto řešit vlastní témata, např. v reálném životě není jednoduché někoho zaujmout, ale online to jde velmi snadno. Je tedy možné, že přítel Vám říkal pravdu a skutečně pro něj tyto ženy nic neznamenaly a neměl v plánu se s nimi setkat. Mohla to pro něj sice být masáž sebedůvěry, ale jako prioritu vnímá Váš vztah.

Lajkování na Instagramu je v dnešní době zcela běžné, doporučuji tomu prozatím nepřikládat váhu. Protože se ale situace, kdy se přítel po internetu kontaktoval s jinou ženou ve Vašem dotazu opakují (sic nevím v jakém časovém rozmezí), bylo by na místě raději počítat s variantou, že Vám je přítel fyzicky zcela věrný, občas ale může někomu napsat. Skutečnost, že Vás přítel fyzicky nepodvádí, sic si dopisoval s jinými ženami, je nesmírně důležitá. A je na Vás se rozhodnout, zda jeho případné „online úlety“ budete ve zdravé míře respektovat nebo ho chcete nadále kontrolovat a ať v jasných důkazech či nejasných náznacích hledat potvrzení sexuálního zájmu o jinou ženu.

Píšete, že Vaše důvěra k příteli je narušena a v hlavě mi vyvstává otázka, jak to má s důvěrou Váš přítel. V dotazu vnímám, že Vám na vztahu záleží a kontakt přítele s jinými ženami po internetu Vás bolí. Nicméně říkám si, jaký vliv může mít na Váš vztah skutečnost, že nahlížíte do přítelova soukromí bez jeho vědomí, skrze jeho mobilní telefon a počítač. Téma důvěry ve Vašem vztahu bliká jako velký neonový transparent.

Nenacházíte se vůbec v jednoduché situaci. Zdá se, že s Vámi přítel nedostatečně komunikuje své potřeby, je k Vám do určité míry uzavřený a část života si odžívá ve virtuálním prostoru. Říkám si, proč? Může to být něco ve Vašem vztahu, s čím třeba začal být nespokojený nebo mu něco ne zcela vyhovuje. Až bude vhodná příležitost, pokuste se na to navést řeč. Buďte k partnerovi citlivá, ale je třeba mu opět srozumitelně zdůraznit, jak pro Vás byla všechna ta zjištění o jiných ženách bolestivá.

Pakliže by pro Vás pro oba byla tato komunikace problematická, doporučuji vyhledat někoho, kdo Vám může citlivě a efektivně pomoct. V dnešní době jsou služby párového psychoterapeuta obecně velmi žádoucí, a ačkoliv se s tím lidé na veřejnosti moc nesvěřují, pomáhají. Hledejte způsoby jak zapracovat na vzájemné důvěře a pokud ucítíte, že se nedokážete sladit, nezůstavejte na to sami. Otázka sexu je ve vztazích velmi důležitá, ačkoliv se po narození prvního dítěte mnohé změní. Jakmile na vzájemné důvěře začnete více pracovat, sledujte, jestli se celkové uvolnění promítlo i do sexuální oblasti. V opačném případě doporučuji tomu ještě nechat čas a zaměřit se na obnovu vzájemné touhy.

Další zajímavé články

Mgr. Martina Bezrouková, Dis.
Terapeuti

Mgr. Martina Bezrouková, Dis.

Terapeut, KBT Poradce ve výcviku Jak pracuji? Při své práci se snažím klientům nabídnout klidné a bezpečné místo pro sdílení obav, starostí i pokroků. Zde

Mgr. et. Mgr. Bc. Šárka Červinková
Blog pro veřejnost

Vyjádření ředitelky k přijímacím zkouškám 2024

Vyjádření k novele zákona JPZ 2024 Na základě dosavadního průběhu přijímacího řízení na SŠ bych se ráda k věci z odborného hlediska vyjádřila. Navyšující míra

Newsletter

Odebírejte novinky do e-mailu

Chtěli by jste mít veškeré novinky, informace a celkový přehled o všem novém ihned v e-mailu? Stačí se přihlásit do odběru pomoci e-mailu níže.