Mgr. Lucie Koštial Zpěváková

Mgr. Lucie Zpěváková
Sdílejte s přáteli

terapeut a poradce

Jak pracuji?

V mé práci s klienty je pro mě důležitý individuální přístup ke klientovi, respekt k němu. V naší spolupráci nehodnotím jejich životní příběh, se kterým přichází. Klient je ten, který má někde v sobě skryté odpovědi na své otázky a díky složitým či těžkým okolnostem v jeho životě není často jednoduché je najít. Já klienta podporuji a podněcuji v jeho hledání. Doprovázím jej při hledání řešení v jejich tíživých situacích a respektuji jeho jedinečnost. A zároveň je pro mě zásadní vytvoření bezpečného vztahu a důvěry při práci s klientem pro zpracování toho, co jej do terapie přivedlo. 

 

S čím vám pomohu?

Můj příběh

Cesta k terapiím pro mě nebyla zcela přímá, i když v práci s lidmi se pohybuji celý svůj profesní život. Po dokončení svého studia jsem se začala věnovat zejména práci s ohroženými dětmi a jejich rodinami, nejprve v oblasti sociálně právní ochrany dětí a poté s náhradními rodinami. Při práci s dětmi a s dospělými klienty jsme postupně pracovali s citlivými tématy, které rodiny řešily dohromady i každý zvlášť a to se stalo impulsem k tomu, abych nastoupila do psychoteraputického výcviku a mohla být více nápomocná při hledání jejich řešení. Kromě toho jsem prošla výcvikem na poruchy citového pouta, které se hodně dotýká práce s dětmi, které si prošly traumatem v dětství. Mnoho z těchto dětí ale bez pomoci dojde do dospělosti a hledá odpovědi na to, co je trápí později.  S každým klientem tak propátráváme jeho jedinečný příběh a hledáme cestu k řešení. 

Objednat se


Lidský přístup

8000 hodin praxe s klienty

Vzdělání Lucie

  • Pražská vysoká škola psychosociálních studií – NMgr. – obor Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii (konec 2023)

Supervize:

  • Skupinová supervize v daseinsanalytickém směru (Mgr. et Mgr. Michal Slaninka, Ph.D.) – probíhá soustavně

Kurzy a výcviky:

  • Komplexní psychoterapeutický výcvik Terapie v postmoderně – Institut Gaudia

  • Komplexní vzdělávací program zaměřený na problematiku práce s dětmi vyrůstajícími v náhradní rodinné péči

  • Krizová intervence: systemický přístup při práci s krizí

Další zajímavé články

Bc. Pavel Jirouš
Terapeuti

Bc. Pavel Jirouš

Poradce ve výcviku Jak pracuji? Při mé práci je pro mě nejdůležitější vytvořit bezpečné prostředí, kde klient může být sám sebou a plně projevit svou

Jak poznat, že se mu líbím
Blog pro veřejnost

Jak poznat, že se líbím holce/ženě

Pro orientaci v randění a vztazích je cenné pochopit znamení, že se dívce líbíte a jste jí sympatičtí. Pamatuje si malé detaily vašich rozhovorů Pokud

Newsletter

Odebírejte novinky do e-mailu

Chtěli by jste mít veškeré novinky, informace a celkový přehled o všem novém ihned v e-mailu? Stačí se přihlásit do odběru pomoci e-mailu níže.