Jak poznat, že se mu líbím

Jak poznat, že se mu líbím
Sdílejte s přáteli

Po řadě zranění, zklamání nebo pokud nemáte s randěním žádné zkušenosti, může být těžké číst v signálech vztahových sympatií. Jak tedy poznat, že mu líbíte?

1. Dotýká se vás

Muži jsou obvykle o něco tělesnější než ženy. Když se vás tedy muž snaží dotknout i v situacích, kdy to není nutné, je to obvykle skvělý způsob, jak zjistit, zda se mu líbíte. Například chce něco zdůraznit a dotkne se vaší ruky. Nebo se vás omylem dotkne kolenem. Jedná se o drobné signály, které mají ale velkou vypovídací hodnotu.

2. pamatuje si o vás drobné detaily

Pokud nejenže iniciuje další setkání, ale pamatuje si z minula i detail z vašeho předchozího rozhovoru, je to hodnotný signál jeho vztahu k vám. Pakliže vás má rád, bude věnovat více pozornosti tomu, co říkáte. Snaží se tak najít s vámi hlubší smysl a spojení.

3. Jste přátelé na sociálních médiích

Muži neposílají dívkám žádost o přátelství, pokud nepatří mezi jejich dlouhodobé přátele, rodinu nebo se jim nelíbí. Žádost o přátelství znamená, že to chce posunout na další úroveň.

Test vztahu online

4. Vyhledává s vámi oční kontakt

Vaše nová známost se s vámi možná bude pokoušet navázat přímý oční kontakt. Beze slov vám tím říká, že se mu líbíte a má vás rád. Projevuje tím svůj zájem. Pokud se ale jedná jen o letmý pohled a dál se rozhlíží po místnosti, je buď příliš stydlivý nebo zájem nemá.

5. během rozhovorů s vámi se snaží být aktivní

Pokud vás má muž rád, bude se snažit s vámi komunikovat. To, co může začít jako trapná konverzace, může přerůst v nové šance jak se poznávat. Muži někdy nevědí, co mají do konverzace přidat, jak rozvinout téma. Bude se snažit vám více naslouchat a vnímat tón vašeho hlasu. Pokud se vám ale zdá, že odpovídá stručně a nerozvíjí konverzaci dál, pravděpodobně zájem nemá. Ale pokud vnímáte, že je jeho hlas přítomný, třebaže hlubší, a ptá se na věci, které ho kolem vás zajímají, zájem má.

6. Používá řeč těla na svádění

Váš nový muž vám chce ukázat, že je vůdcem smečky a že se o vás dokáže postarat. Pokud stojí výš, zatáhne břicho, ramena zatlačí zpět a působí sebevědoměji, jedná s o signály, že na vás chce udělat dobrý dojem.

Když nás obtěžují návštěvy

7. Zajímá ho, jestli máte partnera

Málokdo je natolik přímý, aby otevřeně zkoumal, jestli je místo po vašem boku volné. Místo toho bude spíše klást nepřímé otázky nebo zjišťovat stav u společných přátel. Možná se zmíní o tom, že je nezadaný, v naději, že řeknete „já také“.

8. Žárlí, pokud komunikujete s jinými muži

Pokud mluvíte s jinými muži, ať už online nebo osobně, vaše známost může znejistět a bude se potřebovat v takové situaci více zorientovat. Muž, který o vás nemá zájem, by se vůbec neobtěžoval sledovat, jak s jinými muži komunikujete. Nicméně pokud má o vás zájem, bude situaci pozorovat a zjišťovat, jestli je jeho pozice v ohrožení. Během rozhovoru s jiným mužem svého milého ujistěte drobným pohledem s úsměvem. Uleví se mu a jeho láska ještě víc poroste.

9. Chce vám pomoci s vašimi problémy

Muži jsou přirozeně více nastavení na řešení problémů. A pokud jde o osobu, do které se zamilují, záleží jim na její spokojenosti a pokusí se pomoct. Pokud se zmíníte o nějaké komplikaci a dotyčný má o vás zájem, pravděpodobně začne hledat řešení a projeví ochotu vám s tím pomoct. Bude chtít být vaším rytířem v lesklé zbroji, která zachrání váš úsměv.

10. Sleduje vaši reakci, když řekne ve skupině lidí vtip

Tento tip je skvělé sledovat, pokud jste ve skupině přátel. Jestliže muž udělá ve skupině vtip nebo vypráví zajímavou historku, bude ho zajímat reakce všech, zejména ale ta vaše reakce. Všimnete si, že z velké části vypráví vtip vám a poté se i s vámi směje. Hledá tak nejen vaše schválení ale rád by i udělal dojem.

11. Sděluje vám svoje budoucí plány

Pokud mluví o svých plánech do budoucnosti, které jdou nad rámec pouhé propagace zaměstnání, pak je šance, že vás má opravdu rád! Proč? Nabízí vám své vize, abyste mohli posoudit, zda si zapadáte do vzájemných plánů. Stejně tak ho zajímají i vaše vize. Rád by zapadl i do vašich plánů.

milenecký vztah zadaných

12. Může se vám ozývat po požití alkoholu nebo z veselé společnosti

„Slova opilce odpovídá myšlenkám střízlivého člověka.“ Alkohol navyšuje upřímnost a otevřenost vůči svým emocím. Dá se proto předpokládat, že na vás v takových situacích bude muž víc myslet a víc po vás toužit. Pokud vám tedy volají nebo píší SMS, když jsou opilí, je to signál zájmu.

13. Mění své chování, jakmile jste poblíž

Muži sice na stres reagují jinak než ženy. Nicméně pokud se muž chová trochu jinak než obvykle, například mluví více či méně, je možné, že má o vás zájem a neví jak to dát najevo.

14. Obléká se, aby zapůsobil

Je to jednoduché. Žádná žena nechce chodit s mužem, který vypadá neupraveně. Pokud muž věnuje svému vzhledu trochu větší úsilí nebo nosí fantastickou kolínskou, pokud se má s vámi vidět, líbíte se mu.

15. Nabídne vám, že nakoupí nebo finanční podporu

Muž, který o vás stojí, rád nabídne, že vám koupí večeři nebo vás podpoří, když jste ve finanční tísni. Chce se o svou ženu starat a udržovat ji šťastnou!

Jak zachránit vztah po rozchodu

16. Jeho přátelé vás nechají o samotě

Pokud přijdete k němu a jeho přátelé vás dva nechají o samotě, je velká šance, že vás má rád. Proč? Protože to očividně řekl svým přátelům a ti mu solidárně chtějí poskytnout kvalitní čas s vámi o samotě.

17. Bude vás bránit a chránit

Stejně jako ženy jsou muži obvykle velmi teritoriální, pokud jde o jejich partnera. Pokud chlap vystupuje v baru nebo jeho přátelé vás začnou více škádlit, nemusí vás překvapovat, pokud se na vaši obranu nějak projeví. Nejen, že je to velmi příjemné, ale je to také skvělý signál jeho skutečných pocitů.

18. Je u vás v krizi nebo nemoci

Je biologicky dáno, že muži chtějí pomoci těm, kteří jsou jim nejblíže. Pokud máte chřipku a váš nový muž vám nabídne, že přinese polévku, zázvorové pivo nebo jiné dobroty, je to milé a láskyplné gesto.

Další zajímavé články

Mgr. et. Mgr. Bc. Šárka Červinková
Blog pro veřejnost

Vyjádření ředitelky k přijímacím zkouškám 2024

Vyjádření k novele zákona JPZ 2024 Na základě dosavadního průběhu přijímacího řízení na SŠ bych se ráda k věci z odborného hlediska vyjádřila. Navyšující míra

Mgr. Robert Krejčí
Terapeuti

Mgr. Robert Krejčí

Terapeut, Poradce ve výcviku Jak pracuji? Svůj terapeutický přístup stavím na bezpečném přijetí a  základních hodnotách důvěry a porozumění. Jsem schopen naslouchat bez úsudku a

Newsletter

Odebírejte novinky do e-mailu

Chtěli by jste mít veškeré novinky, informace a celkový přehled o všem novém ihned v e-mailu? Stačí se přihlásit do odběru pomoci e-mailu níže.