Jsem na dně a nic nemá smysl

Sdílejte s přáteli

Dotaz

Možná je tohle to poslední, možná začátek. Jsem znaven životem, jeho ranami které mě neustále provází. V neposlední době se přidaly i návaly emocí. Ty které jsem pohřbíval nebo se z nich vypisoval. Jsem na houpačce. Chci vše zarazit a náhle se na pár chvil rozsvítí. Mezitím jen proplouvám dnem a nocí. Na nespavost jsem si zvyk. Snažím se žít, ale vždy skončím na kolenou (jsem blbec co druhým snese nebe).

Je až komediální jak se nadchnu. Bude to nejspíš mým znamením (panna). Setrvávám akorát s hudbu a morčetem, jsou to stěžně.

Láska, další z komedií v mém životě. Jako by si podávali vzájemně nůž a každá rána trofejí je.

Proč píšu vzkaz? Možná čekám pár slov co mě na chvíli zahřejí. Možná si z vás dělám srandu a beru vám čas co byste mohly dát potřebnějším. Měl bych to tu utnout, nestojím o osobní styk ale jen o těch pár anonymních řádek. Nechci si míchat do života prášky. Občasně mi stačí láhev. Přeci jen, jsem jen nic z miliard co se odhodlalo k setině. …a je to zdarma. Díky a krásné dny.

Odpověď

Dobrý den,

děkuji za Vaši důvěru a že jste napsal. Z toho co píšete, mám pocit, že jste zahlcen emocemi a melancholií a těžko se Vám z nich někdy dostává. Vypisování se z nich je technika, která je účinná, terapeutická. Pokud Vám pomáhá k úlevě, pokračujte v ní. Zároveň bych Vám doporučila ukotvit se bezpečným mezilidským kontaktem. Zároveň respektuji, že o lidský kontakt nestojíte. Zůstaneme tedy na úrovni psaného slova. Může Vám chybět kotva, lano, které Vás stáhne z emocionálního vakua pevně na nohy a zároveň abyste se na těch nohách cítil bezpečně. Takový ten pocit „je to dobré“. Jako byste neměl život ve svých rukách. Vy si ho ale řídit můžete, jen se naučit jak na to. 

Nadšení pro začátek je více devizou Berana a Býka a je možné, že máte v těchto znameních posílené planety nebo ascendent. Na to by Vám lépe odpověděl astrolog. Panna je výrazná svou vytrvalostí a děláním toho, co je zapotřebí, s jistou vervou a perfekcionismem. Možná to u sebe pozorujete. Zároveň pak se můžete cítit využit, neoceněn, když se podobné péče nedostává od druhým Vám. Chtít lásku, milé slovo, zájem a nechat se někým zahřát, to jsou přání, na která máte právo a které si zasloužíte. A taky je můžete dostat. Zadarmo. Bez toho, abyste se na začátku pro někoho vydal. Mám pocit, že se v životě cítíte hodně sám. Tak Vám chci alespoň nabídnout ujištění, že nikdo tu na světě není skutečně sám, ačkoliv se osaměle můžeme cítit. U lidí, kteří se cítí v životě sami, bývá osamělost důvěrným zvykem, který trvá měsíce, léta. Zároveň se tím i můžete před druhými chránit, aby Vám zase neublížili. Osamělost funguje na nevědomé úrovni jako domnělá ochrana před druhými, to ale neznamená, že Vám v ní někdy může být dobře. 

Pokud byste se někdy rozhodl, že už nechcete být na své pocity a samotu sám, oslovte odborníka, který by Vám byl sympatický. Kdybyste nevěděl, někoho šikovného bych Vám doporučila. Dá se s tím krásně pracovat i bez medikace a láhev přestanete po nějaké době potřebovat. Nejste sám, jen u Vás vnímám, že Vám někdo v minulosti hodně ublížil. A lidé by si ubližovat neměli. Bohužel se to naše společnost zatím ještě učí.

Z toho, co píšete, může Vaši nespavost způsobovat nával nepříjemných emocí a myšlenek, které Vás parazitují. Zejména v době, kdy bychom měli usínat, potřebujeme své myšlenky utišit. Bohužel pokud je během dne nezpracujeme, doženou nás právě ve chvíli, kdy se zklidníme a nezaměstnává nás jiná činnost. Doporučuji před spaním dělat cvičení, relaxaci, meditaci na zklidnění myšlenek a pocitů, s podporou bylinek na spaní, například meduňka. Vytvořte si tím rituál na přípravu ke spánku.

Budu držet palce. Držte se.

Další zajímavé články

Bc. Pavel Jirouš
Terapeuti

Bc. Pavel Jirouš

Poradce ve výcviku Jak pracuji? Při mé práci je pro mě nejdůležitější vytvořit bezpečné prostředí, kde klient může být sám sebou a plně projevit svou

Jak poznat, že se mu líbím
Blog pro veřejnost

Jak poznat, že se líbím holce/ženě

Pro orientaci v randění a vztazích je cenné pochopit znamení, že se dívce líbíte a jste jí sympatičtí. Pamatuje si malé detaily vašich rozhovorů Pokud

Newsletter

Odebírejte novinky do e-mailu

Chtěli by jste mít veškeré novinky, informace a celkový přehled o všem novém ihned v e-mailu? Stačí se přihlásit do odběru pomoci e-mailu níže.