TIP: Terapie zdarma pro česky mluvící ukrajinské/ruské národnosti

Terapeutická pomoc Ukrajina
Sdílejte s přáteli

Je třeba se předem telefonicky objednat.

Kdy: dle telefonické objednávky, kontaktujte pořadatele

Kde: Kulturní a rodinné centrum Barrandov, z.s., adresa Záhorského 886/4, Praha 5 – Hlubočepy

Pro česky hovořící lidi ukrajinské národnosti zasažené válkou.

Pro česky hovořící lidi ruské národnosti, kteří nesouhlasí s režimem a násilím Vladimíra Putina a jsou traumaticky zasaženi válkou.

Lidé stejné národnosti jako agresor mohou být a často jsou těžce traumatizováni násilím, které je proti jejich vůli pácháno jménem jejich vlastní národnosti. Prožívání může být podobné jako u obětí znásilnění. Čím více je pro ně válečná agrese ze strany Putinovy vlády nepřijatelná, tím silněji mohou prožívat pocity studu, hnusu a strachu, výčitky svědomí, pocity bezmoci a sebeodsuzování např. za domnělou vlastní zbabělost, a dokonce i přání zemřít. Mohou se cítit pro svoji národnost shodnou s agresorem vnitřně vyloučeni z demokratické společnosti a současně také ze sounáležitosti společenství Rusů protestujících přímo v Rusku, kde svobodné vyjádření názoru znamená bezprostřední ohrožení života a zdraví.

Je třeba se předem telefonicky objednat.

Další zajímavé články

Záchvat hyperventilace, první pomoc
Blog

Záchvat hyperventilace a první pomoc

Hyperventilace je dýchání, které je hlubší a rychlejší než normálně. Způsobuje pokles množství oxidu uhličitého (CO2) v krvi. To může způsobit, že se vám bude točit hlava. Můžete

Newsletter

Odebírejte novinky do e-mailu

Chtěli by jste mít veškeré novinky, informace a celkový přehled o všem novém ihned v e-mailu? Stačí se přihlásit do odběru pomoci e-mailu níže.

Skupina probíhá v Praze 1x týdně v 18:15 a vedou ji dva zkušení terapeutiJeště máme volná místa

Přihlašte se odesláním formuláře