Mgr. Martina Bezrouková, Dis.

Mgr. Martina Bezrouková, Dis.
Sdílejte s přáteli

Terapeut, KBT Poradce ve výcviku

Jak pracuji?

Při své práci se snažím klientům nabídnout klidné a bezpečné místo pro sdílení obav, starostí i pokroků. Zde může klient získat vědomé spojení se svými myšlenkami, emocemi a tělem a ovlivnit tak životní situace, které se zdají být obtížné. Společné (klient a terapeut jako tým) hledání nového pohledu může být výzvou a možností klientova osobního růstu. Zakázku i tempo si určuje klient sám, sebe vnímám jako průvodce.

S čím vám pomohu?

Příběh Martiny

Můj příběh se začal odvíjet v době, kdy jsem se poprvé potkala s dětmi a dospělými s postižením (v ČR i v zahraničí). Po ukončení studia jsem dostala příležitost provázet rodiny dětí s postižením, krátce po jejich narození, a to přímo v jejich přirozeném prostředí domova (služba rané péče). Získala jsem tak cenné zkušenosti v oblasti práce s rodinou a podpory jejích členů při vyrovnávání se s náročnou životní situací. Na nějakou dobu jsem si vyzkoušela i poradenství v rámci speciálního školství (SPC) a vedení týmu sociálních služeb pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením (denní stacionář). Aktuálně se věnuji podpoře formálně i neformálně pečujících a hledám přístupy, jak zvyšovat kvalitu života lidí s postižením. Terapie KBT mi nabízí další prostor, jak vnímat člověka v jeho celistvosti a poskytuje mi možnosti, jak klientům pomoci zvládat výzvy, které jim život přináší.

 

Lidský přístup

8000 hodin praxe s klienty

Vzdělání

  • Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Speciální pedagogika – obor (Mgr.)

  • Vyšší odborná škola pedagogická ve Svatém Janu pod Skalou, obor Pedagogika-Vychovatelství (DiS.)

Výcvik: 

  • Odyssea – Mezinárodní institut KBT – výcvik v kognitivně behaviorální terapii (ve výcviku)

Supervize: KBT supervize

Kurzy:

  • Základní krizová intervence

  • Kurz Poradce rané péče

  • Krizové okamžiky v životě rodin s dítětem s postižením

  • Rozhovor v pomáhajících profesích

  • Sexualita a vztahy lidí s postižením I, II

  • Výcvik odborníků v metodě Podpora pozitivního chování (PBS) v České republice

Další zajímavé články

Mgr. et. Mgr. Bc. Šárka Červinková
Blog pro veřejnost

Vyjádření ředitelky k přijímacím zkouškám 2024

Vyjádření k novele zákona JPZ 2024 Na základě dosavadního průběhu přijímacího řízení na SŠ bych se ráda k věci z odborného hlediska vyjádřila. Navyšující míra

Mgr. Robert Krejčí
Terapeuti

Mgr. Robert Krejčí

Terapeut, Poradce ve výcviku Jak pracuji? Svůj terapeutický přístup stavím na bezpečném přijetí a  základních hodnotách důvěry a porozumění. Jsem schopen naslouchat bez úsudku a

Newsletter

Odebírejte novinky do e-mailu

Chtěli by jste mít veškeré novinky, informace a celkový přehled o všem novém ihned v e-mailu? Stačí se přihlásit do odběru pomoci e-mailu níže.