Mgr. Kateřina Šafářová

Sdílejte s přáteli

KBT terapeut a poradce

Jak pracuji?

Při mé práci je pro mě nejdůležitější terapeutický vztah, který společně s klientem budujeme. Snažím se vytvořit bezpečný prostor, ve kterém klient může být sám sebou bez toho, aniž by ho někdo hodnotil. Ke klientovi přistupuji s citlivostí a respektem k jeho originalitě. Ve své praxi se snažím, abychom společně s klientem našli cestu k porozumění a řešení jeho problému tak, aby mohl být ve svém aktuálním životě spokojený, autentický a tvořivý.

S čím vám pomohu?

Můj příběh

Moje cesta k psychoterapii začala studiem Speciální pedagogiky na Univerzitě Karlově. Po ukončení studia jsem nastoupila do jedné z pražských klinik jako logoped, zaměřený na práci s dětmi i dospělými. Zároveň jsem začala pracovat jako terapeut v terénní péči poskytované lidem s afázií. Během své praxe jsem se snažila ke klientům přistupovat individuálně, lépe jim a jejich životním příběhům porozumět. Centrem mého zájmu se stala problematika koktavosti, která mě vedla k větší touze lépe porozumět lidem, jejich chování a myšlení.

V současné době jsem účastníkem psychoterapeutického výcviku ve směru kognitivně – behaviorální terapie na Odyssea – Mezinárodním institutu KBT. Tohoto přístupu také při terapii využívám. Metodu KBT jsem si zvolila, jelikož se ztotožňuji s jejími principy.

Objednat se


Lidský přístup

8000 hodin praxe s klienty

Vzdělání

  • 2013 – 2019: Univerzita Karlova v Praze, Pedagogická fakulta, Speciální pedagogika

  • 2017 – 2018: Hogeschool van Amsterdam, University of Applied Sciences, Faculty of Education

Další zajímavé články

Jak poznat, že se mu líbím
Blog pro veřejnost

Jak poznat, že se líbím holce/ženě

Pro orientaci v randění a vztazích je cenné pochopit znamení, že se dívce líbíte a jste jí sympatičtí. Pamatuje si malé detaily vašich rozhovorů Pokud

Blog pro veřejnost

Separační úzkost (6 měsíců až 8 let)

Separační úzkost je běžnou součástí vývoje dětí zhruba od 6. měsíce. Jemné povzbuzování, cvičení a chvála mohou pomoci dětem s úzkostí ze separace. Pokud je

Newsletter

Odebírejte novinky do e-mailu

Chtěli by jste mít veškeré novinky, informace a celkový přehled o všem novém ihned v e-mailu? Stačí se přihlásit do odběru pomoci e-mailu níže.